Evangelizace na prvním místě

V sobotu 25. ledna se na biskupství konal první diecézní seminář o evangelizaci. Tato iniciativa odpovídal přání papeže Františka, aby se měsíc říjen roku 2019 stal mimořádným misijním měsícem a podnítil nové úsilí v hlásání evangelia. Seminář o evangelizaci si kladl za cíl představit konkrétní evangelizační aktivity, které se již v naší diecézi dějí, a pozvat účastníky, kněze i laiky, k hledání způsobů, jak v naší realitě zvěstovat Kristovu radostnou zvěst.

Jeden z podnětných materiálů práce ve skupinách pojmenovává, jak bychom měli v naší realitě evangelizovat a jakých zásad se při tom držet (ke stažení zde). Neposkytuje zaručené návody, ale ukazuje některé z cest, kterými je možné se vydat ve chvíli, kdy se svědectví o Ježíši a hlásání evangelia stane opravdovou prioritou.

Více o semináři naleznete zde.