Oprava klenby je skončena, zbývá uklidit

Ve čtvrtek 15. dubna skončila sanace trhlin ve středové části železobetonové klenby kostela. Nyní zbývá vrátit pronajatou vysokozdvižnou plošinu a uklidit kostel pro běžné užívání. V pátek 16. dubna bude v 17 h mše sv. sloužena v kostele, ale ještě provizorním způsobem. Velký úklid kostela nastane v sobotu 17. dubna od 8 h. Rádi přivítáme kohokoli, kdo bude ochoten podat při úklidu pomocnou ruku. Nedělní bohoslužby v sobotu večer a v neděli dopoledne už budou slaveny v kostele za obvyklých podmínek. K zakončení opravy dojde až ve chvíli, kdy jeřáb z kostela odejme vysokozdvižnou plošinu. Fotografie z opravy najdete ve fotogalerii.

Další etapou bude výměna ocelových lan u minimálně dvou velkých lustrů, které jsou zavěšeny v lodi. Současná lana by v budoucnu už nemusela být bezpečná.

Ve výhledu do budoucna je plánována celková výměna elektroinstalace v kostele. Teprve pak přijde na řadu výmalba kostela včetně té části klenby, která byla nyní opravována.