Paní Jana již patří mezi katechumeny

Od neděle 3. listopadu patří oficiálně mezi katechumeny (osoby, které veřejně vyjadřují touhu a závazek připravovat se k přijetí křtu, biřmování a eucharistie) také paní Jana. Obřad přijetí do katechumenátu se uskutečnil během nedělní mše sv. v 10 h. U této příležitosti jsme paní Janě položili několik otázek.

Prozraďte nám něco o sobě…

Jmenuji se Jana Kadlečíková, pocházím z Havířova. V Ostravě žiji 5 let, z toho v obvodu Mariánské Hory necelý jeden rok. Jsem z úplné rodiny. Žiji zde s přítelem a našim společným synem Vojtíškem. Mám to tu velice ráda. Momentálně jsem na rodičovské dovolené. Mám ráda svou rodinu, cestování, tanec.

Co Vás přivedlo k tomu, že jste se začala připravovat na křest?

Můj přítel, který je katolíkem. Díky němu se začal dobrovolně měnit můj pohled na víru. Posledním impulzem byl náš syn Vojtíšek, který se narodil v roce 2017 a byl pokřtěn panem farářem Vladimírem Schmidtem.

Jak dlouho a jakým způsobem Vaše příprava probíhá?

Má příprava na křest probíhá od ledna 2018, kdy jsem docházela k panu faráři Vladimíru Schmidtovi,nyní k panu faráři Petru Smolkovi. Má návštěva probíhá v intervalu co čtrnáct dní po dobu jedné hodiny. Celou hodinu si povídáme o bibli, mši,  jak vše probíhá, proč tomu tak je včetně zodpovězení veškerých mých otázek, které mne napadnou popř. i nějaké strasti. Jak správně pohlížet na život.

Co se u Vás změnilo od chvíle, kdy jste se poprvé sešla na faře s panem farářem Vladimírem?

Začala jsem se dívat na věci a svět kolem novým pohledem.

Co Vás na křesťanském životě překvapuje?

Pokora, odpuštění, optimismus, naděje. Mám se ke komu obrátit. Mám své útočiště.

Prožíváte nyní slavnostní uvedení do katechumenátu. Na co se těšíte teď?

Cituji pana faráře Vladimíra Schmidta: ,,Dosud plavu za lodí, na které je můj přítel se synem Vojtíškem, a těším se na chvíli, kdy budu moct na loď také nastoupit a plout s nimi“. Uvědomuji si, že je to závazek, dar, ale cítím, že je to správný krok, který chci učinit. Mou další důležitou chvílí v životě, na kterou se těším je křest, spojení s Bohem!