Srpnová pouť v Nové Vsi i v Mariánských Horách

Poslední dvě srpnové neděle se v obou kostelích naší farnosti uskuteční pouť. V neděli 23. srpna v 12.30 bude slavnostní poutní bohoslužba v kostele sv. Bartoloměje v Nové Vsi. Svatý Bartoloměj, jeden ze dvanácti Ježíšových učedníků a patron kostela U Hrůbků, má v liturgickém kalendáři svátek 24. srpna.

Z důvodu nepříznivé předpovědi počasí na neděli 23. srpna městský obvod Nová Ves změnil datum konání „Bartolomějského krmáše“ na rybnících pod Bedřiškou už na sobotu 22. srpna od 14.30. Podrobnosti k programu naleznete zde.

Hlavní patronkou farního kostela v Mariánských Horách je Panna Maria Královna. Liturgická památka takto připomíná Ježíšovu matku 22. srpna. Její pouť budeme slavit ve farním kostele poslední srpnovou neděli 30. srpna při mši sv. v 9.30. Hlavním celebrantem a kazatelem bude P. Jiří Klos, který z naší farnosti pochází. V minulém roce byl vysvěcen na kněze a nyní působí jako kaplan v havířovské farnosti.

V případě zpřísňujících hygienických opatření může dojít ke změně. Všechny změny budou zveřejněny na našem webu.