Vaše dojmy z prohlídky fary

Přes dvacet dospělých a několik dětí využilo v neděli 22. září dne otevřených dveří na faře a prošli si celou budovu. Dětem se nejvíce líbil běžně uzavřený sklep a rozsáhlá půda. Dospělí si z prohlídky odnášeli dojmy různé Někteří z nich je také napsali. Na otázku „Jaký dojem si odnášíte z prohlídky celé fary?“ dospělí i děti zapsali tyto odpovědi:

 • Je krásná, ale opravy a údržba nákladná …
 • Nádhera 🙂
 • Část fary pronajmout, druhou část zanechat farnosti.
 • Velmi strohé.
 • V poho :/
 • Chce to opravu!!!
 • Přijde mi vtipný kontrast např. starých podlah nebo elektroinstalace vůči novým kusům nábytku. Sklep je úžasný pro noční hry 😀 Hlavně ty podlahy jsou děsivé.
 • Mám z toho pocit, jako by se tu zastavil čas.
 • Hrozné, zastaralé, těžký středověk!
 • Podlahy v katastrofickém stavu.
 • Žijeme v moderní době, takhle se nedá bydlet!
 • Chtělo by to spoustu práce a peněz!
 • Chtělo by to celkovou rekonstrukci, ale kde vzít, sehnat peníze?
 • Važte si toho, co vybudovali naši předci!! Starý historický nábytek nenahradí nové skříně ap.
 • Je to tu takové … prázdné.
 • Historické, původní, muzeum. Jsme v 21. století.
 • Nic se neudělá hned!
 • A co charita?
 • Krásně historické. Škoda že to nemá využití. Třeba některé místnosti ve sklepě jsou větší než naše skautská klubovna. Rozhodně zachovat, otevřít pro všemožné účely. Umožnit ubytování, tak jako na jiných farách – třeba pro jiné spolča, levně, hlavně ať se to zachovává. Pak by bylo potřeba vylepšit kuchyňku a vyřešit přístup, klíče .. A přístup pro farníky.
 • Super
 • Je to hezké, není to nejhorší.
 • Nic moc.
 • Místnosti s původními podlahami vybavit původním dobovým nábytkem (něco jako muzeum, aby byla zachována původní atmosféra). Přednostně řešit akutní problémy spadající pod revizi. Ostatní místnosti vybavit pro příležitostné ubytování poutních zájezdů apod. Místnosti pro kroužky, společenství … jsou taky potřeba.
 • Je to chladné, studené, neosobní. Nechtěla bych tu bydlet. Obdivuji vás, že v tom žijete.

Děkujeme všem, kdo se podělili o své dojmy. Diskuse ohledně budoucnosti fary bude pokračovat po 6. říjnu, kdy u nás i ve všech kostelích v naší republice bude probíhat sčítání účastníků nedělních bohoslužeb. Hledání udržitelné budoucnosti fary je úzce provázáno se stavem farnosti i počtem farníků. V úvahu je třeba také vzít skutečnost, že od začátku prosince bude fara bez nájemníků, kteří nejsou ustanoveni pro službu v naší farnosti. Po dohodě je s P. Markem nájemní smlouva ukončena k 31. 10. 2019. U P. Martina bude datem ukončení nájmu 30. listopad 2019.