Zpřísněná vládní opatření se od pátku dotknou i našeho farního života

Od pátku 18. prosince budou platit opatření podle 4. stupně protiepidemického systému. Z usnesení vlády České republiky vyplývá, že od 18. prosince od 0.00 do 23. prosince do 23.59 platí opět zákaz nočního vycházení od 23 do 5 h ráno a zákaz shromažďování více než 6 osob. Pro bohoslužby platí nařízení, podle kterého účastníci bohoslužby mohou zaplnit maximálně 20 % kapacity míst na sezení. Při vstupu do kostela si účastníci dezinfikují v ruce, v lavicích vede sebe sedí s dvoumetrovými rozestupy (pokud nesedí vedle osob ze stejné domácnosti), nedochází k podávání ruky při pozdravení pokoje a v rámci shromáždění nedochází k hromadnému zpěvu. Celé usnesení vlády zde.

S pastorační radou řešíme, jak uzpůsobit farní život s ohledem na vládní nařízení. Uvědomujeme si, že o vánočních svátcích může být situace ještě odlišná od toho, co bylo dnes vládou vyhlášeno. Nouzový stav a jeho aktuální podmínky zatím platí do 23. prosince. Není ale pravděpodobné, že by po 23. prosinci došlo k uvolnění opatření.

Pořad bohoslužeb zatím zůstává beze změny. Od pátku se bude moci bohoslužeb v Mariánských Horách účastnit nejvýše 108 osob, v Nové Vsi 17). Další informace o změnách přineseme co nejdříve.