Přijďte do našeho farního kostela na Noc kostelů

Patnáctý ročník Noci kostelů letos připadá na pátek 2. června. Po celé zemi budou pro širokou veřejnost otevřeny desítky kostelů a modliteben. Také náš farní kostel Panny Marie Královny otevře své brány od 18 do 22 h. Na úvod pozdraví všechny přítomné farář a starosta. Následně si budou moci návštěvníci prohlédnout liturgické předměty a oděvy a získat o nich informace od toho nejpovolanějšího, od jednoho z našich kostelníků. Protože lidé rádi přicházejí na kůr k varhanům, bude pro ně ve vybraných časech kůr nejen přístupný, ale budou moci si také vyslechnout povídání o královském nástroji přímo od varhaníka. V 21 h začne svůj program hudební kapela „Celým srdcem“, která se postará o modlitbu chval spojenou s prosbou za mír. Kostel uzavře své brány v 22 h.

V průběhu celého večera si budou moci návštěvníci prohlédnout fotografie z našeho farního života za poslední rok. Připraveny budou také informace o opravě vstupního schodiště. Pro děti i dospělé je připravena aktivita, která kostel představuje jako místo pro lidi i anděly. Od začátku až do 20 h bude možnost ochutnat mešní víno a poznat, čím je toto víno zvláštní. Protože kostel je místem modlitby, návštěvníci budou moci také strávit čas v modlitbě a zapálit si svíci na znamení prosby nebo poděkování.

Celý program najdete na oficiálním webu Noci kostelů.