Adorace na Zelený čtvrtek bude naším společným dílem

Velikonoční třídení začíná na Zelený čtvrtek slavením mše svaté na památku Večeře Páně. Tato bohoslužba se od jiných bohoslužeb odlišuje obřadem umýváním nohou a také tím, že končí modlitbou, která nás spojuje s Ježíšem modlícím se v Getsemanské zahradě. Jako Ježíš vyzval po poslední večeři Petra, Jakuba a Jana, aby byli s ním, bděli a modlili se, stejně tak zve i nás, abychom se my s ním modlili.

Ve farním kostele v Mariánských Horách bude mše svatá ve čtvrtek 28. března začínat v 18 h. Její součástí bude umývání nohou i sbírka na pomoc křesťanům ve Svaté zemi. Na konci bohoslužby bude společná adorace. Po ní pak ještě možnost pro osobní modlitbu v kostele až do 20 h.

Společnou adoraci letos chceme připravit tak, aby se do modlitby mohl zapojit úplně každý. Večerní modlitba v kostele může být společným dílem celé farnosti. Od neděle 17. března do Květné neděle 24. března bude uprostřed farního kostela připravena nádoba, do které může kdokoli vložit papírek, na který napíše svou prosbu, nebo poděkování. Po Květné neděli budou všechny lístky setříděny a seskupeny do několika oblastí. Na Zelený čtvrtek pak budou při adoraci někteří farníci tyto úmysly číst. Ježíš se v Getsemanské zahradě modlí za všechny lidi, jeho modlitba je široká, plná naléhavosti a utrpení. V tom jej můžeme napodobovat i my. Můžeme do svých modliteb zahrnout široké skupiny lidí a mnoho podob lidských zápasů a trápení.

Neváhejte se do modlitby přidat také. Můžete tak učinit i elektronicky posláním svého úmyslu na mail farnosti rkf.ostravamarianskehory@doo.cz.

Autor: Petr Smolek
Foto: Karel Smetana/Člověk a víra