Další vzdělávací večery pro dospělé budou o církvi

První tři vzdělávací večery pro dospělé se uskutečnily v naší farnosti na podzim minulého roku. V těchto jarních měsících začíná v úterý 16. dubna v 18.30 na faře druhý cyklus, který bude na téma „Jak dnes být církví“. Téma navazuje na Souhrnnou zprávu, kterou publikovali účastníci XVI. řádného generálního shromáždění biskupské synody ve Vatikánu (celý text je zde). Během tří večerů (16. 4., 23. 4. a 7. 5.) chceme v naší farnosti pročítat Souhrnnou zprávu a uvažovat nad tím, jak máme žít realitu církve v naších podmínkách i konkrétně v naší farnosti. Navazujeme na synodální proces, který byl v církvi i v naší farnosti zahájen na podzim roku 2021.

Vzdělávací večery kombinují chvíle naslouchání, mluvení, debaty, práce ve skupinách. Nejedná se jen o přednášku, ale o prostor, ve kterém se jako dospělí lidé vzděláváme, učíme se jeden od druhého, uvažujeme, modlíme se. Vzdělávací večery vede Petr Smolek. Vítán je každý, kdo má zájem přijít. Je možné přijít na všechna tři setkání i na jedno z nich dle vlastního výběru a dle témat, která rozvíjejí.

Autor a foto: Petr Smolek
Publikováno 12. dubna 2024