Po měsíci je z větší části hotovo

Po měsíci od zahájení třetí etapy opravy vstupního schodiště před farním kostelem je většina prací hotova. Na spodní podestě schodiště je položena dešťová kanalizace i odvodňovací žlaby. Z přední strany je na spodní podestě finální pochozí vrstva až na drobné detaily hotová. Po bocích ještě chybí doložit poslední metry. Zídky v rozích schodiště a u vstupů na kůr jsou z větší části opravené, schází nátěr a v jedné zdi vyvrtání odvodňovacích otvorů. Z větší části už je hotové také vyspárování mezi stupnicemi v celé ploše schodiště.

Práce budou pokračovat minimálně ještě další týden dořezy dlažby. Nově se položí žulové kostky před vstupy na kůr. Průběh a dokončení prací bude záležet také na počasí. Fotografie probíhajících prací naleznete ve fotogalerii.

Autor a foto: Petr Smolek
Publikováno 12. dubna 2024