Potřetí jsme přispěli ukrajinským rodinám na Ostravsku

Vedle modlitby a postu patří k přípravě na Velikonoce také almužna. V letošní postní době jsme se zapojili do aktivity farnosti Ostrava – Stará Bělá, která od začátku války na Ukrajině pomáhá jednotlivcům a rodinám, které z Ukrajiny uprchly na Ostravsko. Sbírali jsme trvanlivé potraviny a drogerii. Tuto formu pomoci jsme poskytli už potřetí. V loňském roce jsme pořádali sbírku v lednu a v květnu. Při aktuální sbírce bylo množství sesbíraných potravin a drogerie největší. Veškeré nasbírané věci si farnost Stará Bělá vyzvedla na naší faře v pátek 22. března. Potraviny i drogerie budou předány potřebným již v neděli 24. března. Děkujeme všem, kdo do sbírky přispěli. Fotografie naleznete v naší fotogalerii.

Podrobnější informace o činnosti farnosti Stará Bělá na pomoc ukrajinským rodinám na Ostravsku naleznete zde.