Připravte předvánoční zpovědí cestu Pánu

Radostnou zvěstí adventní i vánoční doby je, že Ježíš přichází. Mnozí s odkazem na stáj Kristova narození rádi říkají, že Ježíš přijde i do našeho chlíva. Toho neuklizeného v naší domácnosti. I toho morálního v naší duši. To je určitě pravda a je v tom kus naší naděje. Zároveň však nejde přeslechnout adventní výzvu: „Připravte cestu Pánu, vyrovnejte mu stezky.“ Co jiného Ježíši odklidit a vyrovnat, než cestu do našeho srdce a do našich životů? K přípravě na vánoční svátky tak patří i svátost smíření. Jako vzácný dar, kdy nám sám Ježíš pomáhá odvalit z cesty našeho života všechny překážky a bloky, které jsme si tam svým hříšným životem, slovy, skutky, nečinností naskládali. Bez jeho pomoci nedokážeme ani hříchy litovat, ani se jich zbavit. Když si pak o Vánocích přejeme radost a pokoj, je to přání prožité v naší přípravě na vánoční svátky, protože jsme nejprve Ježíši dovolili, aby nás usvědčil z našeho zla a pomohl se nám ho zbavit. Když dokážeme rozhodně vidět zlo v nás samotných a prosíme, aby nás Ježíš osvobodil a dal nám svůj pokoj a radost, můžeme pak i druhým přát radostné a pokojné svátky.

Příležitost ke svátosti smíření je v naší farnosti celoročně vždy půl hodiny před začátkem mše svaté. Ve středu je to už hodinu před začátkem bohoslužby.

Před vánočními svátky v letošním roce 2023 je čas pro svátost smíření opět rozšířený. Ve středu 20. prosince je zpověď ve farním kostele od 17.00 do 17.50. Zpovídá Vladimír Schmidt a Petr Smolek. Ve čtvrtek 21. prosince je příležitost ke zpovědi od 16.00 do 17.30 ve farním kostele. V pátek 22. prosince pak tamtéž od 15.30 do 16.50.

V Ostravě je příležitost ke zpovědi také v dalších farnostech. Například v katedrále se zpovídá podle farního a diecézního rozpisu. Ve farnosti Přívoz jsou kněží k dispozici pro svátost smíření vždy hodinu před začátkem mše svaté, pořad bohoslužeb zde.