Vyjadřujeme hluboký zármutek nad obětmi střelby v Praze

S velkým zármutkem vnímáme zprávy, které informují o tragickém násilném činu, který se dnes odehrál na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. S modlitbou jsme nablízku všem, kteří přišli o své blízké. Modlíme se také za všechny zraněné a za ty, kteří jim poskytují lékařskou a psychologickou pomoc. Prosíme Boha za všechny, kteří dnešní útok nepřežili.

Ježíši, přišel jsi mezi nás, abys sdílel celý lidský život. Dotkni se všech, kteří v této chvíli zakouší velkou bolest a ztrátu naděje. Dej nám sílu věřit, že zlo nemá poslední slovo. Nauč nás pomáhat lidem, ať nikdo není ve svém bolesti a zoufalství sám, ať nepropadne násilí a nenávisti.

Ve farním kostele Panny Marie Královny budeme v pátek 22. prosince v 17 h slavit mši svatou za všechny, kdo byli střelbou v Praze zasaženi.