Naše adventní příprava na svátky začíná

Milí farníci,
začínáme advent, přípravu na Vánoce. Každého z nás si Bůh v těchto dnech povede v situacích, které prožíváme doma, v práci, mezi blízkými. On je nejlepším průvodcem v každé době. Naslouchejme mu. O společném prožívání adventu a Vánoc v naší farnosti jsme se bavili 3. listopadu na setkání, které bylo otevřené všem farníkům. Nabízíme vám program nejbližších týdnů a zároveň vás všechny chceme otevřené pozvat do společné cesty adventem i oslavami Ježíšova narození. Jste srdečně zváni připojit se. Přeji vám Bohem požehnaný čas a těším se na kráčení po společné cestě
Petr Smolek

Možnosti zapojení

• Připojte se ke slavení bohoslužeb. Dopřejte si před svátky svátost smíření. Pořad bohoslužeb zůstává mimo sváteční vánoční dny beze změny.
  • Přijďte na rorátní mší svatou. Každou adventní sobotu v 7 h ráno ve farním kostele. Mše svatá je s průvodem s lucerničkami, jen ve světle svící, se zpěvem. Po mši následuje jednoduchá snídaně na faře.
  • Podělte se s klienty Nové šance o vánoční cukroví, které jste sami napekli. Cukroví sbíráme v sakristii do neděle 17. prosince. Když bude něco navíc, obdarujeme sestry Matky Terezy v Přívoze, které dávají celoročně najíst lidem bez domova.
  • Přijďte na farní nedělní kavárnu 17. prosince. Hostem bude Petr Novák, ředitel Nové šance.
  • Přispějte finančně do kasičky uprostřed kostela a pomozte nám obdarovat lidi bez domova. Před naším kostelem a farou se s nimi setkáváme celoročně. Ze získaných financí vyrobíme symbolické vánoční balíčky, které jim předáme osobně, nakoupíme Nocleženky (jedna noc pro jednu osobu v Armádě spásy, 100 Kč) a Noc pod střechou (jedna noc pro jednu osobu v Noclehárně v Charitním domě sv. Františka, 50 Kč) a poukazy na nákup v supermarketu.
  • Jste tvořiví? Navrhněte provedení a šablonu vánoční ozdoby, kterou každé dítě, které přijde na Štědrý den k našemu betlému ve farním kostele, bude moci ozdobit vánoční stromky u našeho betléma. Ozdoba může mít prostor pro dopsání slov díků, prosby. Dejte vědět svou představu knězi ve farnosti do 10. prosince.
  • Máte grafické nadání? Ozvěte se knězi ve farnosti do 10. prosince a vytvořte banner na hlavní kostelní vrata a plakát farního vánočního programu pro farníky i širokou veřejnost.
  • Rozdávejte u betléma „Betlémské světlo“. V neděli 24. prosince bude od 10.30 do 13.00 otevřený farní kostel a přístupný betlém. Všem, kdo přijdou, chceme nabídnout plamen světla z Betléma pro štědrovečerní slavení. Zapište se do rozpisu uprostřed kostela.
  • Umožněte, aby byl náš kostel otevřený a aby si lidé mohli 25. a 26. prosince prohlédnout betlém v našem kostele vždy od 14 do 17 h. Zapište se do rozpisu uprostřed kostela.
  • Chcete být koledníky tříkrálové sbírky 2024? Kontaktujte se na martin.horinek@charitafm.cz, nebo 605 232 813.