Modlitby s Marií v květnu

V katolické tradici je měsíc květen spojen s pozorností a úctou k Panně Marii. Věřící se v modlitbě obracejí k Bohu spolu s Marií, učí se od ní, protože ona byla první učednicí Krista a je matkou všech křesťanů. Mariánské modlitby v květnu mohou mít mnoho různých podob. Někteří si pamatují na májové pobožnosti, jiní v květnu více zdůrazňují modlitbu růžence, další s oblibou používají jiné modlitby, litanie, zpěvy, osobní i společné pobožnosti.

V naší farnosti se modlíme modlitbu růžence vždy přede mší svatou. Výjimkou je středa, kdy se před bohoslužbou koná eucharistická adorace. V měsíci květnu přidáváme modlitbu po páteční večerní mši svaté ve farním kostele v zadní části kostela u sochy Panny Marie Lurdské. 3. a 10. května se při této modlitbě obracíme k Marii a prosíme zejména za rodiny. Spojujeme se s věřícími v naší diecézi, kteří se modlí novénu za rodiny (více). V pátek 17. května budeme s Marií prosit o dary a vylití Ducha svatého. V neděli 19. května je totiž slavnost Seslání Ducha svatého. Poslední květnový pátek budeme prosit s Marií za mír ve světě. Ona je královnou míru a celého tvorstva. Závěrečnou mariánskou modlitbu v květnu pak prožijeme na závěr farní pouti v Horní Lidči (více).

Zveme všechny, aby se ke společné modlitbě přidali a s důvěrou se k Marii obraceli.

Autor: Petr Smolek
Foto: Farní archiv