Otevřená farní zahrada

O letošních letních prázdninách jsme každou lichou neděli od 15 hodin otevírali všem zájemcům naší farní zahradu. Nebyl zde připravován žádný řízený program, cílem bylo dát k dispozici prostor za farou pro strávení nedělního odpoledne venku na čerstvém vzduchu. Lidé proto mohli přijít třeba i sami a přečíst si zde knížku, lehnout si do trávy a odpočinout si nebo vzít své přátele a přijít si zde popovídat. Rodiče přicházeli s dětmi, které mohli celkem bezstarostně „vypustit do prostoru“. Prostor byl i pro fotbálek, badminton či deskovky. Jsme rádi, že jsme mohli přivítat i nové přátele, se kterými jsme dosud neměli příležitost se blíže seznámit a poznat se.

Za drobný příspěvek se nabízela káva, medovník, nanuk nebo pivo a další chlazené drinky. Mnozí příchozí také donesli vlastní speciality, o něž se dělili s ostatními.

Děkujeme všem, kdo na „Otevřenou zahradu“ přišli, či přicházeli pravidelně! Není vždy snadné vystupovat z komfortní zóny a zúčastnit se nové akce, jsme proto vděční všem, kdo Otevřené farní zahradě dali šanci. Díky za všechna setkání, která zde proběhla, za všechny milé rozhovory, za prostor k naslouchání nebo prostě jen za společně prožitý čas. To vše nám pomáhá učit se být si navzájem blíž a vytvářet tak atmosféru opravdové farní rodiny, kde by se každý mohl cítit přijatý. Už teď se těšíme na další setkávání – třeba při nedělních kavárnách na faře!

Chceme také poděkovat Městskému obvodu Ostrava – Mariánské Hory a Hulváky za dotaci, díky které jsme mohli zakoupit kuchyňské nádoby a potřeby a také bistro stoly. Díky takovému vybavení jsme mohli pro všechny příchozí vytvořit hezké a příjemné místo a podpořit tak společné setkávání.

Fotografie ve fotogalerii.