Přidáváme se k pomoci ukrajinským rodinám na Ostravsku

Od neděle 25. února do neděle 17. března 2024 se v naší farnosti přidáváme k pomoci, která směřuje k ukrajinským rodinám na Ostravsku. Sbíráme trvanlivé potraviny a drogerii, které předáme farnosti Ostrava – Stará Bělá. Tato ostravská farnost pomáhá lidem z Ukrajiny už od začátku válečného konfliktu. Aktuálně pořádá jednou za měsíc setkání ukrajinských rodin, během kterého pomoc rozdává. Poslední takový den se konal 25. února 2024 (text a fotografie ze setkání na webu farnosti Stará Bělá).

Potraviny a drogerie, které v naší farnosti vybereme, budou rozdány na setkání ukrajinských rodin na Květnou neděli, 24. března, ve Staré Bělé. Do sbírky je možné přispět trvanlivými potravinami a drogérií, která je běžně potřebná v domácnosti. Aktuálně mají organizátoři sbírky největší zájem o sirupy, kečupy, cereálie, ovesné vločky, müsli a plata vajec. Do sbírky je možné přispět i finančně na číslo účtu 111729531/0300 , variabilní symbol 81116.

Děkujeme za štědrost a pomoc.

Autor: Petr Smolek
Foto: web farnosti Stará Bělá
Publikováno 16. února 2024, upraveno 26. února 2024.