Farní postní aktivita

V době postní více rozjímáme o smrti Pana Ježíše, který z lásky dal svůj život za nás. Snažíme se prohloubit svůj vztah s Ním přinášením obětí a modliteb za své obrácení a potřeby druhých, a tak se připravit na slavení Velikonoc.

Jako farnost chceme společně prožít také tuto mimořádnou dobu, a to nejen při křížových cestách, ale také společnou postní aktivitou, kterou se chceme připojit k výzvě biskupů i postní modlitební aktivitě v naší diecézi.

Využijme tuto dobu postní jako času modlitby, postu a své proměny. Pamatujme v modlitbách a postech na místa zasažená válkou, na narušené vztahy v našich rodinách, na pracovištích a školách, ve farnosti, najděme si čas na druhé v našem okolí, naslouchejme jim, potěšme je či jim pomozme. Přispějme těmito malými skutky k uzdravení našich vztahů, rodin, společenství, zapojme se do procesu uzdravení světa a přinášejme pokoj.

U 11. zastavení křížové cesty ve farním kostele bude po celou dobu postní umístěn kříž, k němuž můžeme pokládat za každý projev této lásky papírový květ, a tak symbolicky vyjádřit svou účast či podíl na uzdravení světa. Touto aktivitou si chceme uvědomit, že i naše malá oběť má smysl, protože jsme spolu na cestě ve farnosti, v církvi i ve světě.

Naše skutky nemusí být velké, ale budeme-li přinášet Bohu každý z nás své každodenní malé skutky lásky, můžeme společně nechat „rozkvést“ pokoj na různých místech ve svém okolí i ve světě.

Papírové květiny jsou připraveny v košíku u 11. zastavení křížové cesty v kostele.

Autor a foto: Simona Wroblowská
Publikováno 14. února 2024