Staveniště předáno, oprava může začít

S nástupem nového měsíce března se blíží velikonoční svátky. V naší farnosti se blíží také dokončení tříleté opravy vstupního schodiště před farním kostelem v Mariánských Horách. Ve čtvrtek 29. února jsme firmě Držik předali oficiálně staveniště. Závěrečná třetí etapa tak může začít. V následujících dnech dojde k zařízení a oplocení staveniště. Samotné práce začnou pro 11. březnu. V návaznosti na počasí budou stavební práce probíhat zhruba šest týdnů.

V závěrečné třetí etapě bude nejprve odstraněna spodní podesta schodiště. Bude zhotovena nová kanalizace na odvodnění žlabů, které olemují spodní podestu a budou chránit schody před vymýváním při dešti. Na spodní podestě bude zhotoveno nové podloží. Na něj bude položena kamenná dlažba ve stejném provedení, jako je už rok na horní podestě. Součástí prací bude oprava zídek v rozích schodiště, vyspravení zídek před levým i pravým vstupem na kůr. U dveří kůru bude z obou stran přeskládána dlažba. Všechny stupnice celého vstupního schodiště budou očištěny tlakovou vodou a spáry budou vytmeleny.

Až dojde k oplocení staveniště, bude přístup do kostela dvěma bočními vchody. Z levé strany kostela, kde je bezbariérová rampa. A také z pravé strany z ulice Ludmilina. Do velikonočních svátků oprava ještě jistě nebude dokončena. Zakázka však bude hotová nejpozději na konci května.

Stavební práce s sebou přinesou omezený přístup do kostela, zvýšení provozu, hluk a prach. Děkujeme za trpělivost a těšíme se na dokončení opravy.

Autor a foto: Petr Smolek
Publikováno 29. února 2024