Z jednání farní ekonomické rady

První setkání farní ekonomické rady (dále ER) v novém roce 2024 se poprvé konalo v úterý 23. ledna. Rada se ve svém plném složení (více zde) nejprve věnovala hospodaření farnosti v roce 2023 a aktuální finanční situaci farnosti. Jednala také o žádostech o dotace, které farnost v letošním kalendářním roce už podala, nebo podá.

ER byla seznámena s probíhajícími přípravnými pracemi na závěrečné třetí etapě opravy vstupního schodiště. Samotná realizace začne na začátku března. Práce by měly být hotové do konce května 2024. Práce na třetí etapě opravy schodiště budou provedeny firmou Držik, náklady jsou vyčísleny na 1 204 845,40 Kč včetně DPH. Rada se dohodla na slavnostním otevření schodiště a na poděkování všem farníkům, dárcům a realizačním firmám po nedělní bohoslužbě. Termín slavnostního otevření bude stanoven až podle vývoje prací.

ER provedla revizi všech projednávaných oprav a investic od svého prvního setkání 5. 3. 2020. Diskutovala o investicích do farníků. Dohodla se, že v následujícím období bude usilovat o vypracování projektové dokumentace na celkovou rekonstrukci elektroinstalace ve farním kostele. Stejně tak bude usilovat o projekt nové elektroinstalace na faře a o realizaci výměny elektroinstalace v přízemí fary. Zároveň bude usilovat o vybudování samostatné bytové jednotky pro kněze v horním patře fary podle prvního hrubého návrhu ing. Křížkové. Výměna elektroinstalace na faře i ve farním kostele je nezbytným prvním krokem, po kterém mohou následovat další. Výmalba interiéru farního kostela nebo oprava varhan mají smysl až po té, co budou provedeny hrubé a prašné práce spojené s novou elektroinstalací.

Autor: Petr Smolek
Foto: Petr Smolek